• 10.png
  • 11.png
  • 12.png

Cieszymy się, że tak licznie zapisujecie się do udziału w 5.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Tak, to będzie nasz pierwszy „jubileuszowy” bieg.


Jak doskonale wiecie, a część zapewne pamięta nasze zapowiedzi po 4.biegu, termin swarzędzkiej 10-tki to zawsze druga niedziela maja. Skąd ten termin ? Z tradycji, bowiem od ponad 25 lat właśnie w drugą niedzielę maja odbywał się w Swarzędzu Bieg Swarków na dystansach 5 i 15 kilometrów. Ostatni, XXII Bieg odbył się w roku 2008. Postanowiliśmy w roku 2012 wskrzesić ideę spotkań biegaczy w Swarzędzu i w ten sposób narodził się projekt znany pod nazwą 10 km Szpot Swarzędz. Termin jednak pozostał ten sam i w tym roku będzie to 8 maja. Licząc obie imprezy razem, będzie to 27 bieg uliczny w Swarzędzu. Można zatem z pewnością mówić o wieloletniej tradycji imprez biegowych odbywających się w naszym mieście właśnie w drugą niedzielę maja.

Każdy, kto organizuje duże biegi wie również, że w kalendarzu nie ma wolnych terminów „na żądanie”. Naszą tradycją jest druga niedziela maja i mimo innych imprez, które mogą się w tym dniu odbywać, od tej tradycji nie ma odstępstwa . Również dla dobra tych, którzy planują własny kalendarz startów z wyprzedzeniem. Zapraszamy do Swarzędza 8 maja 2016 roku i postaramy się o jak najwyższy poziom organizacyjny, bardzo cenne nagrody, nie zapominając tradycyjnie o pomocy najsłabszym. Nie żyjemy bowiem tylko dla siebie.

Organizatorzy Półmaratonu Szpot Swarzędz 2019

Organizatorzy:

 

      Współorganizator: 

Szpot Stowarzyszenie Razem Ponad Granicami swarzedz

     Patronat honorowy biegu

Wojewoda Wielkopolski
Zbigniew Hoffmann
Starosta Poznański
Jan Grabkowski 
 
Powiat Poznań
 


Marszałek Województwa Wielkopolskiego 
Marek Woźniak
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz  
Marian Szkudlarek 
 

Partnerzy 
 


           


Patronat medialny